Mi ennek a helyes megoldása?

Egy villanymotorral 20 m magasra emelünk egy 50 kg tömegű testet 25 másodperc alatt. Mekkora a motor hasznos teljesítménye? Mekkora a motor összteljesítménye, ha 90 %-os a hatásfoka?

2022. máj. 11. 11:31
 1/4 A kérdező kommentje:
És, ha nem kérek túl sokat, magyarázatnak is örülnék.
2022. máj. 11. 11:33
 2/4 anonim ***** válasza:

W = F * s (az 50 kg tömegű test súlya ~500 N a Földön)

P = W / t

Ha ez a 90 százalék, vajon mennyi a 100?

2022. máj. 11. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:

m=50 kg, h=20 m, g: gravitációs állandó, Δt = 25s


W = mgh munkát végez a motor.


P = W/Δt a hasznos teljesítmény.


P' = P/0,9 az összteljesítmény.

2022. máj. 11. 11:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 11. 11:49