Egy villanymotorral 20 m magasra emelünk egy 50 kg tömegű testet 25 másodperc alatt. Mekkora a motor hasznos teljesítménye? Mekkora a motor összteljesítménye, ha 90 %-os a hatásfoka?2022. máj. 11. 11:31
1/4 A kérdező kommentje:
És, ha nem kérek túl sokat, magyarázatnak is örülnék.
2022. máj. 11. 11:33
2/4 anonim válasza:
W = F * s (az 50 kg tömegű test súlya ~500 N a Földön)
P = W / t
Ha ez a 90 százalék, vajon mennyi a 100?
3/4 anonim válasza:
m=50 kg, h=20 m, g: gravitációs állandó, Δt = 25s
W = mgh munkát végez a motor.
P = W/Δt a hasznos teljesítmény.
P' = P/0,9 az összteljesítmény.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. máj. 11. 11:49