Helyes a megoldás? (deriválás)


f(x) =cos(sin(x³))

f'(x) =-sin(cos(3x²))



2021. máj. 6. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem.


Egyébként ha beírod WolframAlphába, pikk-pakk deriválja neked.

2021. máj. 6. 10:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


(f∘g)' = f'∘g ⋅ g'


Azaz (cos(sin(x³)))' = sin(sin(x³)) ⋅ (sin(x³))' = sin(sin(x³)) ⋅ (-cos(x³)) ⋅ (x³)' = sin(sin(x³)) ⋅ (-cos(x³)) ⋅ 3x²

2021. máj. 6. 10:47
 3/5 A kérdező kommentje:
#2Most, hogy megtanultam a láncszabályt,értem.Köszönöm neked!
2021. máj. 6. 12:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogy (-cos(x³)) miért lett mínusz?
2021. máj. 6. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés jogos és mutatja is, hogy megértettél valamit. Én rontottam el, de a végeredményt pont nem érintette. A sin tag lesz a mínuszos, és a cos tag meg plusszos :)


(cos(sin(x³)))' = -sin(sin(x³)) ⋅ (sin(x³))' = -sin(sin(x³)) ⋅ cos(x³) ⋅ (x³)' = -sin(sin(x³)) ⋅ cos(x³) ⋅ 3x²

2021. máj. 6. 14:10