[link]


Itt a teruletkeplet szerintem rossz.

Nézzük a kép alján levő T képletet.


(1/2)*at^2+v0t.


Ez szerintem nem jó.

Helyesen így nézne ki szerintem:


(1/a)*(at^2)/2+v0t.


Tehát az 1/a-val való szorzas lemaradt.


2022. máj. 9. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem maradtnle semmi. Le van írva, hogy a trapéz területét úgy számolja, hogy (alapok összege)*(alapok távolsága)/2, ahogyan ezt tanultuk annak idején. Mivel derékszögű trapéz van, ezért lehetne más gondolatmenettel is számolni a területet, de az most mindegy.


Honnan jött neked ez az 1/a?

2022. máj. 9. 16:43
 2/5 A kérdező kommentje:

F’(x)=f(x), akkor integral(f(ax+b)dx)=1/a*F(ax+b)


Innen jött az 1/a val való szorzas.

2022. máj. 9. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy honnan vetted ezt, de nem ez a képlete. Az a helyett 2 van a nevezőben, tehát 1/2*F(ax+b).
2022. máj. 9. 19:34
 4/5 sadam87 ***** válasza:

"F’(x)=f(x), akkor integral(f(ax+b)dx)=1/a*F(ax+b)"

Valóban. Csakhogy neked a következő függvényt kell integrálnod:

v(t) = a*t + v(0)

Az meg marhára nem fele meg az f(a*x+b) függvénynek. Helyette a következő szabályt kell használni:

∫f(x)+g(x) = ∫f(x) + ∫g(x)

2022. máj. 10. 10:40
 5/5 A kérdező kommentje:

Így már értem hol rontottam el.

Köszönöm szépen.

2022. máj. 12. 08:29