f(x)=határozott integrál 0tól 1ig ln(3x+9)
Nekem ez jött ki a végén: (3/2-3/2)*(1/2+9)=0
Jól számoltam?
Valaki, aki ért az integráláshoz végigszámolná nekem, hogy neki is 0 érték jön-e ki?
2020. dec. 6. 21:43
1/3 A kérdező kommentje:
Vagy is ez lett a vége 3/2-(3/2*1/2+9)=-9,5
2020. dec. 6. 21:50
2/3 anonim válasza:
Neten sok ilyen oldal van ami kiszámolja és azt is kiírja, hogyan jut el oda.
3/3 anonim válasza:
-2*ln3+4*ln4-1=2,35
Parciális integrálás f(x)=ln(3x+9), g'(x)=1
=> f'(x)=3/(3x+9), g(x)=x
A határozatlan integrál: (x+3)*ln(3x+9)-x+c