Valaki segítene az alábbi határozott parciális intergrál számításában?


f(x)=határozott integrál 0tól 1ig ln(3x+9)


Nekem ez jött ki a végén: (3/2-3/2)*(1/2+9)=0


Jól számoltam?


Valaki, aki ért az integráláshoz végigszámolná nekem, hogy neki is 0 érték jön-e ki?



2020. dec. 6. 21:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy is ez lett a vége 3/2-(3/2*1/2+9)=-9,5
2020. dec. 6. 21:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Neten sok ilyen oldal van ami kiszámolja és azt is kiírja, hogyan jut el oda.
2020. dec. 7. 01:13
 3/3 anonim ***** válasza:

-2*ln3+4*ln4-1=2,35

Parciális integrálás f(x)=ln(3x+9), g'(x)=1

=> f'(x)=3/(3x+9), g(x)=x


A határozatlan integrál: (x+3)*ln(3x+9)-x+c

2020. dec. 7. 07:39