Vektoroknál mennyiben számít a felsorolási sorrend?

Pl. a+b-c=a-c+b ?

2022. máj. 4. 06:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem számít. Ugyanazt jelenti.
2022. máj. 4. 06:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan műveleteknél számít, amik nem asszociatívak, kommunitatívak, disztributívak. Az összeadás az nem ilyen, tehát itt nem számít.

Ugyanaz a helyzet, mint skalároknál ("számoknál"), ahol mondjuk a*b=b*a viszont a:b=/=b:a

2022. máj. 7. 14:05