2021. aug. 17. 19:50
4/9 A kérdező kommentje:
akkor az 1 és negy ötöd mennyi?
2021. aug. 17. 19:57
6/9 anonim válasza:
4. Ez most, hogy jön ide?
9/5 ami egyenlő 1,8-cal
7/9 anonim válasza:
4#
Az 1 és négyötöd nem az előzőek folytatása, az 1 és ötnegyed lenne.
1+5/4=4/4+5/4=9/4=2,25
A te sorrendet szerint az előző érték mindig egynegyeddel növekszik.
1+1/4=1,25
1+2/4=1,5
1+3/4=1,75
1+4/4=2
1+5/4=2,25
és így tovább.
8/9 anonim válasza:
2
Hogy értsd is:
0,25 = negyed (1/4=0,25)
0,50 = fél (1/2=0,50)
0,75 = háromnegyed (3/4=0,75) (3*0,25 = 3-szor negyed)
egy (1)
egy és negyed (1,25)
egy és fél (1,50)
egy és háromnegyed (1,75)
kettő (2)
kettő és negyed (2,25)
stb.
Mindig hozzáadunk 0,25-öt.
Ha kérdésed van szólj. A rendes törtekkel én se voltam jóban régen. A tizedestörteket jobban szeretem.
9/9 anonim válasza:
"az 1 és negy ötöd mennyi?"
Ez már politikai kérdés, kiszervezett teljhatalom teljhatalma.