Ugye úgy megy a sorrend hogy 1 utána 1 negyed, 1 és fél, 1 és háromnegyed után mi jön?


2021. aug. 17. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2?
2021. aug. 17. 19:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2
2021. aug. 17. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1 és négynegyed, az 2 nem?
2021. aug. 17. 19:54
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor az 1 és negy ötöd mennyi?
2021. aug. 17. 19:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1,8?
2021. aug. 17. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4. Ez most, hogy jön ide?

9/5 ami egyenlő 1,8-cal

2021. aug. 17. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4#

Az 1 és négyötöd nem az előzőek folytatása, az 1 és ötnegyed lenne.

1+5/4=4/4+5/4=9/4=2,25

A te sorrendet szerint az előző érték mindig egynegyeddel növekszik.

1+1/4=1,25

1+2/4=1,5

1+3/4=1,75

1+4/4=2

1+5/4=2,25

és így tovább.

2021. aug. 17. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

2


Hogy értsd is:


0,25 = negyed (1/4=0,25)

0,50 = fél (1/2=0,50)

0,75 = háromnegyed (3/4=0,75) (3*0,25 = 3-szor negyed)



egy (1)

egy és negyed (1,25)

egy és fél (1,50)

egy és háromnegyed (1,75)

kettő (2)

kettő és negyed (2,25)

stb.

Mindig hozzáadunk 0,25-öt.


Ha kérdésed van szólj. A rendes törtekkel én se voltam jóban régen. A tizedestörteket jobban szeretem.

2021. aug. 18. 13:05
 9/9 anonim válasza:

"az 1 és negy ötöd mennyi?"

Ez már politikai kérdés, kiszervezett teljhatalom teljhatalma.

2021. szept. 17. 00:19