Mennyivel emelkedne az óceánok vízszintje,ha a hőmérsékletük átlagosan 2 Celsius-fokkal növekedne?

Vegyük az óceánok átlagos mélységét 2000méternek, és a tengervíz hőtágulási együtthatóját a vízével azonosnak.A jéghegyek olvadását hagyjuk figyelment kívül.

(víz = 4.3*10 a -5.en 1/Celsiusfok.


2010. szept. 16. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

17,2 cm

Egyszerű behelyettsesítés

2010. szept. 16. 18:26
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha szépen megkérlek levezeted ezt az "egyszerű" behelyettesítést nekem?:)
2010. szept. 16. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

lo=2000m

dt=2 °C

(alfa)=4,3*10^-5

-------------------------

dl=?


dl=(alfa)*lo*dt=((4,3*10^-5)(1/°C)*2000m*2°C


dl=0,172 méter = 17,2 cm.

---------------------------------------

----------

2010. szept. 16. 19:25
 4/4 A kérdező kommentje:

köszöntem.

(Y) hasznos :D

2010. szept. 16. 19:49