Mellékelek linket, ezeket szeretném megoldani. Köszönöm a válaszokat!

[link]



2022. ápr. 20. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

2. A képlet, amit használnod kell:


2*r*pi*alfa/360°, itt csak behelyettesítesz:


2*34,5*3,14*38°/360 =~ 22,87 cm = 228,7 mm.

2022. ápr. 20. 14:45
 2/7 anonim ***** válasza:

4. Tegyük fel, hogy a bankrablás pillanatától számolva x óra múlva kapják el őket a rendőrök, eddig a rablók 175*x km-t, a rendőrök 190*(x - 1/3) km utat tesznek meg. Amikor elkapják őket, akkor a megtett útjaik ugyanannyi, tehát:


175*x = 190*(x - 1/3), kibontjuk a zárójelet:

175x = 190x - 190/3, szorzunk 3-mal:

525x = 570x - 190, kivonunk 570x-et:

-45x = -190, osztunk (-45)-tel:

x = 4,22, tehát 4,22 óra múlva találkoznak. Ezt még szoroznunk kell 60-nal, hogy a percet megkapjuk: 253,2 perc múlva találkoznak.

2022. ápr. 20. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Az idősebbik 5 perc alatt az 5/24 részét pakolta le, így maradt 19/24 rész, amit együtt pakolhattak. A rakásnak azonban csak a 75%-át pakolták le összesen, ami a 18/24 része, így közösen a 13/24 részét pakolták le.


A fiatalabbik x perc alatt az x/15 részét, az idősebbik x/24 részét pakolná le egyedül, közösen pedig az x/15 + 1/24 részét, ennek kell 13/24-nek lennie:


x/15 + x/24 = 13/24, szorzunk 15-tel:

x + 15x/24 = 195/24, szorzunk 24-gyel:

24x + 15x = 195, összevonunk:

39x = 195, végül osztunk 39-cel:

x = 5, tehát 5 percig dolgoztak közösen.

2022. ápr. 20. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:

3. Az 1-es mintájára:


x/8 + x/10 + x/6 = 1, szorzunk 6-tal:

6x/8 + 6x/10 + x = 6, szorzunk 8-cal:

6x + 48x/10 + 8x = 48, szorzunk 10-zel:

60x + 48x + 80x = 480, összevonunk:

188x = 480, végül osztunk 188-cal:

x =~ 2,56, tehát 2,56 nap alatt végeznek a felásással.

2022. ápr. 20. 15:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2022. ápr. 20. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Másik levezetéssel; 1 nap alatt az 1/6 + 1/8 + 1/10 = 20/120 + 15/120 + 12/120 = 47/120 részét ásnák fel a kertnek közösen, x nap alatt x*(47/120) részét, akkor lenne kész az 1 teljes kert, tehát:


x*(47/120) = 1, ennek megoldása x=120/47=~2,56, tehát 2,56 napra van szükségük.

2022. ápr. 20. 15:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, és az idődet is!😀
2022. ápr. 20. 15:18