Tudnatok segiteni a kemia dolgozatomba? 1.Az alàbbi anyagok hány grammjában van ugyanannyi molekula mint 4,25 gramm ammoniaban(NH3,H2O,CH4,SO2) a,viz. b, metan c, ken-dioxid 2.Melyikbe van tobb molekula: 3dm3 vagy 3g hidrogengaz(szamitsd ki)


3. Hany gramm KNO3-at lell adni 273 gramm vizhez hogy 9%os oldatot kapjunk?

4.Keszits 250cm3 0,1mólos NaOH oldatot! Hany gramm NaOH szukseges hozza?

5.Hany cm3 alkoholbol keszult a 60 terfogat%os etanoltartalmu etanol-viz elegy 20cm3-e?

Valaki segitene megfejteni ezeknek az eredmenyet es hogyan kell kiszamolni? Elore is koszomom szepen! (9.o)


2022. jan. 22. 15:16
 1/1 Arp Du ***** válasza:

Segítek hogyan kezdj neki.

1. ismeretlen tömegű vízben, metánban, kén-dioxidban van ugyanannyi molekula mint 4,25 gramm ammóniában.

hány db molekula van 4,25 gramm ammóniában?

n= m/M= ?

n= ? jelenti az anyagmennyiséget

M= ? jelenti a moláris tömeget. ammónia (NH3): a benne található atomok tömegét kell összeadni (atomok tömegét a periódusos rendszerben találod meg: H az első sorban tömege 1 (g/mol), N a másodikban tömege 14) , így kapod a moláris tömegét (M= 3*1 +14) mert 3 H van benne.

m= 4,25 g a tömeget

n= m/M = ?

helyettesítsd be ammónia tömegét és moláris tömegét, és végezd el az osztást így számolhatod ki az anyagmennyiséget.


Utána ugyanennyi anyagmennyiségű víz tömegét számolhatjuk ki

m= n*M

M= ? víz moláris tömege. a periódusos rendszerből kinézed az atomok tömegét és összeadod H tömegét 2-vel kell szorozni mert H2O

n= víz anyagmennyisége ami megegyezik ammóniával (mert ugyanannyi molekula van benne)


utána metán (CH4) és kén-dioxid (SO2) tömege jöhet. ezeknek is a moláris tömege kell. C a második, S a harmadik sorban van

2022. jan. 22. 20:42