Nem értem a kémia feladatot. Hogy kell megoldani? Mollal kapcsolatos?!


Ma kémia órán feladatokat kellett megoldani,mintha dolgozatot írtunk volna.A tanárnő ki is fogja javítani,de csak annak írja be a jegyet,akinek 5-ös lesz.


Az egyik feladat a molhoz kapcsolódik,és én ezt nem értem.A feladatnak volt vagy 5-6 része,de egyiket sem tudtam O.o


Olyan,volt a feladat,hogy hány mol pl. 6*10 a huszonötödiken,5*10 a huszonkettediken stb.


És egy mol 6*10 a huszonharmadikon,ezt tudom,de hogy tudom kiszámolni,hogy a másik mennyi?

Mit jelent az,ha nem a huszonharmadik hatványon van,hanem magasabb vagy alacsonyabb hatványon?


2010. szept. 15. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ó-ó, ez inkább matematikai probléma. Segítek picit.

10 a nulladikon = 1

10 az elsőn = 10

10 a másodikon = 10*10 = 100

10 a harmadikon = 10*10*10 = 100*10 = 1000

10 a negyediken = 10*10*10*10 = 100*10*10 = 1000*10 = 10000

...

10 a huszonharmadikon ebből már adódik.


6*10 a huszonharmadikon = 0.6*10 a huszonnegyediken = 0.06*10 a huszonötödiken


6*10 a huszonharmadikon = 60*10 a huszonkettediken = 600*10 a huszonegyediken.

2010. szept. 15. 17:47
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát ha a hatványkitevő nagyobb a harmadiktól,akkor 0, valamennyi lesz és ha kisebb akkor pedig nagyobb lesz?Jól értem,ugye??


Köszönöm szépen.Sokat segítettél:)

2010. szept. 15. 18:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha azonos hatványkitevőre akarod hozni (márpedig az kell a műveletek elvégzéséhez) akkor igen, a hatványkitevő csökkentéséhez szorozni kell 10-zel, a növeléséhez osztani.
2010. szept. 15. 18:07