2022. ápr. 11. 21:06
1/6 anonim válasza:
Nem nagyon van más módszer, de miért kéne? Bármilyen egy ismeretlenes elsőfokú egyenletet két lépésben meg lehet oldani, milyen további módszerre lenne szükség?
2/6 A kérdező kommentje:
Van úgy, hogy a feladatoknak más megoldása is van. És érdekelnek egyéb módszerek is.
2022. ápr. 11. 22:45
3/6 anonim válasza:
Lehet még olyat, hogy felrajzolod majd megbecsled. Egész számokra nem csak becslést lehet végezni, minden a rajztól függ.
4/6 anonim válasza:
Grafikusan is meg lehet oldani: felrajzolod a jobb és bal oldalt is egy-egy lineáris függvényként a koordináta rendszerben, és ahol metszik egymást, annak az X koordinátája lesz az egyenlet megoldása. Pl. a 2x+3=x+5 egyenlethez árbázolod a 2x+3 egyenest és az x+5 egyenest, melyek x=2-nél fogják egymást metszeni.
5/6 A kérdező kommentje:
2-3. válaszoló,
Ezek a rajzos módszerek érdekesek!
Mondjuk ez a koordináta rendszeres módszer talán eszembe is juthatott volna.
Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 12. 09:24
6/6 anonim válasza:
Elsőfokú egyenletrendszerek megoldására vannak módszerek. Mondjuk az Elemi Bázis Transzformáció, amit egyetemen tanultam.
De ez az atombombával verébre esete :)