Első fokú egyenletek megoldására a mérlegelven kívül milyen módszer van még?

2022. ápr. 11. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van más módszer, de miért kéne? Bármilyen egy ismeretlenes elsőfokú egyenletet két lépésben meg lehet oldani, milyen további módszerre lenne szükség?
2022. ápr. 11. 22:11
 2/6 A kérdező kommentje:
Van úgy, hogy a feladatoknak más megoldása is van. És érdekelnek egyéb módszerek is.
2022. ápr. 11. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet még olyat, hogy felrajzolod majd megbecsled. Egész számokra nem csak becslést lehet végezni, minden a rajztól függ.
2022. ápr. 12. 07:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Grafikusan is meg lehet oldani: felrajzolod a jobb és bal oldalt is egy-egy lineáris függvényként a koordináta rendszerben, és ahol metszik egymást, annak az X koordinátája lesz az egyenlet megoldása. Pl. a 2x+3=x+5 egyenlethez árbázolod a 2x+3 egyenest és az x+5 egyenest, melyek x=2-nél fogják egymást metszeni.
2022. ápr. 12. 08:56
 5/6 A kérdező kommentje:

2-3. válaszoló,


Ezek a rajzos módszerek érdekesek!


Mondjuk ez a koordináta rendszeres módszer talán eszembe is juthatott volna.


Köszönöm a válaszokat!

2022. ápr. 12. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsőfokú egyenletrendszerek megoldására vannak módszerek. Mondjuk az Elemi Bázis Transzformáció, amit egyetemen tanultam.

De ez az atombombával verébre esete :)

2022. ápr. 12. 10:14