SEGÍTETEK?? 2 ellenállást párhuzamosan kötünk ...


Melynek értéke 10ohm és 20ohm, majd a 2 ellenállással sorosan kötúnk egy 20 és egy 30ohmos ellenállást.


Számítsd ki az áramkörben folyó áramot és határozd meg az ellenállásokon eső feszültséget ha a táp feszültség 100V



2022. ápr. 5. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

R1=10 Ω, R2=20 Ω, R3=20 Ω, R4=30 Ω

Először kiszámítod az eredő ellenállást. R1 és R2 párhuzamos eredője:

R12=R1·R2/(R1+R2)

Ezzel sorosan van kapcsolva az R3 és R4, így a teljes hálózat eredő ellenállása:

Re=R12+R3+R4

Ezután kiszámolod az eredő áramot:

Ie=Ut/Re

Az egyes ellenállásokon eső feszültségek:

U1=U2=Ie·R12 (R1 és R2 párhuzamosan vannak kapcsolva, ezért azonos feszültség esik rajtuk)

U3=Ie·R3

U4=Ie·R4

2022. ápr. 5. 19:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!🙏
2022. ápr. 5. 20:21