Áltsuli 7. osztály, kémia, tömegszázalék? SOS


oldat tömege:200g

tömegszázalék:25%

kérdés az oldószer és oldott anyag tömege...

Hogy számoljam ki?


2010. szept. 14. 16:34
 1/8 anonim válasza:

egyszerü logikával józan paraszti ésszel ki lehet számolni

gondolkozz 1fél percet mielöt ide beirod

2010. szept. 14. 16:40
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyéb válasz?Tudom,hogy megoldható de sietek!Vlakai más esetleg segítene?
2010. szept. 14. 16:45
 3/8 A kérdező kommentje:

*Valaki


Amúgy nyolcadikos vagyok,de a kémiához tavaly is seggh.lye voltam és idén is az leszek.Egyszerűen nem értem.Ennyi.

2010. szept. 14. 16:46
 4/8 anonim válasza:

Szia!


200g → 100%

xg → 25%

X=200*25/100=50

Tehát az oldatban 50g oldott anyag és (200g-50g) 150g oldószer van.

2010. szept. 14. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:

A tömegszázalék az oldott anyag tömege elosztva az oldat tömegével, százalékban kifejezve. Mondjuk hogy itt az oldott anyag tömege legyen x.

x/oldat tömege=t%

x/200g=25°%=0,25

0,25*200=50

Tehát 50 g az oldott anyag tömege. Az oldószer tömege ugye logikusan az oldat tömege mínusz az oldott anyag tömege. Tehát 200-50=150 g az oldószer tömege.

2010. szept. 14. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:

"Amúgy nyolcadikos vagyok,de a kémiához tavaly is seggh.lye voltam és idén is az leszek"


Talán ha sipítozás helyett elővennéd a tankönyvet (esetleg a tavalyit is) és megnéznéd, hogyan is kell megoldani, mindjárt nem lennél olyan hülye.

2010. szept. 14. 19:43
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves utolsó:A könyvünk tartós volt,ami azt jelenti,hogy év végén vissza kell adni.És egyébként mindig is kitűnő tanuló voltam,de attól még lehetek seggh.lye egyes tárgyakból nem?Én magolok,ezért kapok jó jegyeket,de nem értem,hogy mit tanulok...ennyi

2010. szept. 14. 21:14
 8/8 anonim válasza:
melyik suliba jársz?
2011. nov. 12. 22:02