Mennyi ennek a két vektornak az összege?


[link]


A két vektor által bezárt szög 40°


VAn erre vallami egyenlet?



2022. márc. 29. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

"Paralelogrammaszabály"-nak nézz utána.


Ha a kapott vektor hossza kell, akkor például koszinusztétellel tudsz számolni; ha az összegre kapott vektor összege c, akkor


c^2 = 5^2 + 10^2 - 2*5*10*cos(140°), vagyis


c = ~14,20 cm.

2022. márc. 29. 18:32
 2/2 anonim ***** válasza:
felbontod szepen komponensekre, es osszeadod. a 'b' vektort felrajzolod a vizszintes tengelyre es igy nem lesz y komponense, az 'a' komponenseit meg kiszamolod a szogbol meg a hosszabol (sin(40)=x/10, cos(40)=y/10).
2022. márc. 29. 18:32