Fizika erővonalak/mágnesesség házi kérdés (10. osztály)?


Órán még értettem ezt a részt, mára viszont elfelejtettem, kéne egy kis segítség.

A feladat:

Q1= -4*10^-7

Q2= 2*10^-7

r=60 cm (ami ugye 0,6m)


A kérdés meg E az r/2 pontban.

Gyors rajzoltam valamit paint-tel, mert lehet hogy ez is szükséges a feladathoz:

[link]


Ha a képletet meg tudja nekem adni valaki már az is nagy segítség, persze jobban örülnék egy kisebb útmutatásnak is, a lényeg, hogy nekem ezt holnapra meg kell csinálnom.


2010. szept. 13. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A füzetben minden összefüggésnek szerepelnie kell:


1. Coulomb törvénye: F=k*Q1Q2/r^2, ahol k=9E9 Nm^2/C^2


2. Villamos térerősség származtatása:


E=F/q

Ahol q a próbatöltés.


Két térerősségünk lesz, hiszen két töltésünk van.


Ezért aztán az eredő térerősség megegyezik a résztérerősségek vektori eredőjével:


Remélem, így már érthető.

2010. szept. 13. 21:06
 2/2 A kérdező kommentje:

A képletek megvoltak, csak nem tudtam vele mit kezdeni, mert hogy egy adott pontban kellene megmondani a térerősséget, én meg most hirtelen nem igazán tudok gondolkozni.


De mindegy, holnap majd tanár elmagyarázza, házit meg gyors megcsinálom szünetben.


Azért köszi a segítséget.

2010. szept. 13. 22:41