Valaki elmagyarázná a hatványozást?


Hogy meg is értsem?Fontos lenne!!!

KÖszi


2010. szept. 13. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pontosan mit nem értesz? Mutass egy példát, vagy ilyesmi.
2010. szept. 13. 19:54
 2/17 A kérdező kommentje:

4a+4b törtvonal a+b =


6amásodikon-24a törtvonal a-4 =


(3xmásodikon-1kettedx ) másodikon =


15negyediken x 20harmadikon törtvonal 35negyediken =


Nem értem azt se tudom hogyan kezdjek bele:S

2010. szept. 13. 20:11
 3/17 anonim ***** válasza:

4a+4b 6^2-24a 15^4 * 20^3

----- =? ------- =? ----------- =?

a+b a-4 35^4


Valami ilyesmi? Na várj, megnézem mindjárt hogy is van ez papíron.

2010. szept. 13. 20:23
 4/17 anonim ***** válasza:
Hoppá, kicsit elcsúszott,
2010. szept. 13. 20:24
 5/17 A kérdező kommentje:

vmi ilyesmi azt hiszem de ha megtudnád nekem csinálni meg elmagyarázni nagyon hálás lennék!!!


Most itthon vagyok mer beteg vagyok:S(értelmes mondatxD)és nem értek semmitse:S

2010. szept. 13. 20:25
 6/17 anonim ***** válasza:

Na, az elsőt leegyszerűsítem neked.

1/1 az egy, mert egyben az 1 egyszer van meg.

4/1 az 4, mert négyben az 1 négyszer van meg.


4a+4b/a+b

Itt a számlálót (a felső részt) rendezem, de leírom számokkal, hogy könnyebben megértsd: 2*2+2*2=8. De 2*(2+2)=8, szóval ugyanazok. Ugyanezt csinálom most:

4(a+b)/a+b

Itt most szarjuk le a négyest, nézzük az a+b/a+b-t. Ez olyan mint az 1/1 vagy 2/2 vagy 3/3, mind egyenlő 1-el. a+b-ben az a+b egyszer van meg. Magyarul a+b/a+b=1/1. Akkor ezt szorozzuk meg 4-el, amit ugye lehagytam az elején. 4*1/1, vagyis 4/1, azaz az eredmény 4.


Ez volt az első, próbáltam úgy elmagyarázni, hogy az is értse, aki még sose matekozott. Nézem a másodikat.

2010. szept. 13. 20:30
 7/17 A kérdező kommentje:
jé..értem:D köszönöm!!! neked kellene a matek tanáromnak lennie:S mindig félek h megbukok:S
2010. szept. 13. 20:35
 8/17 anonim ***** válasza:
A másodikra kezdek már rájönni, de addig mesélhetnél a harmadikról, mert én azt szívemn szerint beütném számológépbe, az nem elég?:O
2010. szept. 13. 20:41
 9/17 A kérdező kommentje:
sajnos ki kell fejteni...dolgozatban is.nem szabad szgépet használni:(
2010. szept. 13. 20:50
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocs, sajnos a másodikban nem tudok segíteni most, a 4.-et számológéppel ki lehet számolni, a harmadikba meg nincs időm belenézni, de majd holnapra megnézem hogy is van ez. Sajnálom, de majd meglátjuk.
2010. szept. 13. 20:58
1 2