Hogy lehet megoldani ezt a feladatot? (FIZIKA)

Egy vonat útjának első felét 1,5-szer nagyobb sebességgel tette meg,mint a második felét.Az egész útra vonatkozó átlagsebessége 43,2 km/h.Mekkora volt a vonat sebessége útjának első,illetve második felében?
2010. szept. 13. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Az atlagsebesseg a 2 ut sebessegenek a harmonikus kozepebol jon.Tehat van 2 sebesseg a es b es a=3/2*b.

2/(1/a+1/b)=2ab/(a+b)=2*3/2*b*b/(3/2*b+b)=6b/5=43.2

Ebbol kovetkezik h b=36 ebbol meg h a=54.Sztem igy kell megoldani de lassuk a tobbiek valaszat is:P

2010. szept. 13. 18:23