Sürgős! Cos (pí-x) miért egyenlő -cos (x) -szel?

Kérlek, magyarázzátok el! :S
2010. szept. 13. 17:31
 1/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Rajzold le az egységsugarú kört!

Pl. x=60 fok cos x = 0,5 alsó vetület, jobbra mutató vektor

pi=180 fok

180 fok -x = 130 fok

cos 130 fok = - 0,5

alsó vetület ugyanolyan hosszúsággal, DE balra mutató vektor. Az irányváltás a mínusz.

2010. szept. 13. 17:40
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de 180 fokból nem a sinusnál kell kivonni?

Itt pedig miért nem 120 fok (180-60)? :S

2010. szept. 13. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Nemo kapitány csak elírta, a példája szerint 120 lenne a helyes érték. Amúgy elvileg tökéletes a megoldás.


De más úton is belátható a kérdéses egyenlőség.

A szögfüggvények összegzési képlete szerint:

cos(x - y) = cos(x)*cos(y) + sin(x)*sin(y)

Ha x = π

sin(x) = 0

cos(x) = -1

Így

cos(π - y) = -cos(y)


DeeDee

**********

2010. szept. 14. 03:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2010. szept. 14. 14:21