Kérlek, magyarázzátok el! :S2010. szept. 13. 17:31
1/4 Nemo kapitány (V.A.) válasza:
Rajzold le az egységsugarú kört!
Pl. x=60 fok cos x = 0,5 alsó vetület, jobbra mutató vektor
pi=180 fok
180 fok -x = 130 fok
cos 130 fok = - 0,5
alsó vetület ugyanolyan hosszúsággal, DE balra mutató vektor. Az irányváltás a mínusz.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de 180 fokból nem a sinusnál kell kivonni?
Itt pedig miért nem 120 fok (180-60)? :S
2010. szept. 13. 18:33
3/4 anonim válasza:
Szerintem Nemo kapitány csak elírta, a példája szerint 120 lenne a helyes érték. Amúgy elvileg tökéletes a megoldás.
De más úton is belátható a kérdéses egyenlőség.
A szögfüggvények összegzési képlete szerint:
cos(x - y) = cos(x)*cos(y) + sin(x)*sin(y)
Ha x = π
sin(x) = 0
cos(x) = -1
Így
cos(π - y) = -cos(y)
DeeDee
**********
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2010. szept. 14. 14:21