Szép napot! Ebben a kémia számítási feladatban tudna segíteni valaki?

Hány cm3 térfogatú 60,65 w%-os 1,51 g/cm3 sűrűségű kénsavoldatból tudunk 2 liter térfogatú 2,50 mol/dm3 koncentrációjú kénsavoldatot elkészíteni? Mr(H2SO4) = 98,08.

2022. márc. 7. 18:48
 1/2 Arp Du ***** válasza:

2 liter (2 liter=2 dm3) térfogatú 2,50 mol/dm3 koncentrációjú kénsavoldat:

n= V*c= 2 dm3 *2,50 mol/dm3= 5 mol kénsav

m= m*M= 5 mol *98,08 g/mol= 490,4 g kénsav ennyire van szükség


m(kiindulási)*60,65/100= 490,4

m(kiindulási)= 490,4 *100/60,65= 808,57 g ennek térfogata:

V= m/ró= 808,57 g /1,51 g/cm3= 535 cm3

2022. márc. 8. 20:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. márc. 9. 13:26