Nyári ruhához 3m 90 cm-es anyag kell. A hulladéka 15%. Hány dm2 marad az anyag?


Ezt hogy csinálnátok? :S

9. osztály


2010. szept. 12. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

koszámolod az anyag területét:

3m=300cm

300*90=27000cm2(ez az anyag területe

ezt átváltod dm2be : 27000cm2=270dm2

kiszámolod ennek a 15%át

270*0,15=40,5dm2

és ezt kivonod az anyagbol:

270-40,5=229,5dm2

és már megis van a megoldás: 229,5dm2

:)

szívesen

2010. szept. 12. 14:02
 2/6 anonim ***** válasza:

*kiszámolod

bocs rosszul irtam :)

2010. szept. 12. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapból a terület: 3m * 0,9m = 2,7 m2

15% elvész vagyis 100%-15%=85%=0,85

2,7*0,85= 2,295 m2 = 229,5 dm2 azt hiszem.

2010. szept. 12. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:
na első mikor elkezdtem még nem írt senki:D
2010. szept. 12. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
:)
2010. szept. 12. 14:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Imádom, hogy megcsinálom a feladatot, és mire leírnám, már valaki válaszolt. Most már azért is megosztom veled a tudásomat. Szóval:


3 m = 30 dm

90 cm = 9 dm


Tehát az anyag 30 dm-szer 9 dm, ami 270 dm2. Ennek a 15%-a, amit kidobnak, az 270:100x15=40,5. Így a maradék anyag 270 dm2 - 40,5 dm2 = 229,5 dm2.


Azaz az előző válaszolók válasza helyes :).

2010. szept. 12. 14:10