+lenne egy harmadik kérdés is de az kémia.
3.Kérdés.:Milyen következményei vannak a vízmolekula polaritásának, illetve a H-kötésnek a víz fizikai tulajdonságai szempontjából?
köszönöm ha segítene valaki. :)
2022. febr. 28. 17:06
1/2 anonim válasza:
1 tégla térfogata: 24*12*6=1728 cm^3=0,001728 m^3.
1 régla tömege: 1800*0,001728=3,1104 kg
Mivel 4 tonna=4000 kg, ezért 4000/3,1104=~1286 darab tégla fér fel a teherautóra.
2/2 krwkco válasza:
"2Kérdés:Az üres edény tömege 220g folyadékkal megtöltve 575g. Mekkora a folyadék sűrűsége ha a térfogata 0,5l?"
Mennyi a folyadék tömege gramm-ban és kilogrammban?
Mennyi a sűrűsége kg/dm^3-ben? (1 liter=1 dm^3)