Egylány20001113 kérdése:

1Kérdés:Egy tégla méretei: 24 cm 12 cm és 6 cm Hány darab téglát képes elszállítani egy 4 tonna teherbírású teherautó?(Qtégla=1800kg/m3) 2Kérdés:Az üres edény tömege 220g folyadékkal megtöltve 575g. Mekkora a folyadék sűrűsége ha a térfogata 0,5l?


+lenne egy harmadik kérdés is de az kémia.

3.Kérdés.:Milyen következményei vannak a vízmolekula polaritásának, illetve a H-kötésnek a víz fizikai tulajdonságai szempontjából?


köszönöm ha segítene valaki. :)



2022. febr. 28. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

1 tégla térfogata: 24*12*6=1728 cm^3=0,001728 m^3.

1 régla tömege: 1800*0,001728=3,1104 kg

Mivel 4 tonna=4000 kg, ezért 4000/3,1104=~1286 darab tégla fér fel a teherautóra.

2022. febr. 28. 17:18
 2/2 krwkco ***** válasza:

"2Kérdés:Az üres edény tömege 220g folyadékkal megtöltve 575g. Mekkora a folyadék sűrűsége ha a térfogata 0,5l?"

Mennyi a folyadék tömege gramm-ban és kilogrammban?

Mennyi a sűrűsége kg/dm^3-ben? (1 liter=1 dm^3)

2022. febr. 28. 20:51