A 60t teher elszállítására bizonyos számú teherautót rendeltek meg.Mivel közülük kettő meghibásodott, ezért minden teherautóra 1t-val több terhet kellett rakni, mint tervezték. hány autó vett részt a teher elszállításában?


Sziasztok. Felvètelis kèrdès.

A vàlaszokat előre is köszönöm🙂



#matematika #teherautó #Elszàllítàs #60t
2021. jan. 22. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

x számú autót rendeltek, így egy autóra 60/x tonna került volna.

x-2 autó szállított, így 60/(x-2) tonna jutott egy autóra, ez 1 tonnával több, mint a tervezett.

60/x+1=60/(x-2)

...

x=12

2021. jan. 22. 10:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemled meg, mert 16 év alatt semmi keresnivalód itt, de szeretem a szöveges feladatokat, ez a szerencséd.

x autó * y terhelés = 60 tonna

(x-2) * (y+1) terhelés = 60 tonna

xy = xy + x - 2y - 2

0 = x - 2y - 2

2y = x - 2

y = (1/2)x - 1

Ezt használjuk az 1. egyenletben.

x * (x/2 - 1) = 60

x²/2 - x - 60 = 0

x² - 2x - 120 = 0

Ezt kell megoldani, de ez 10. osztály.

2021. jan. 22. 10:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne itt 16 éven alatt?
2021. jan. 22. 10:31
 4/4 anonim ***** válasza:
#10.31 Mert amikor regisztrál, nyilatkozik, hogy betöltötte a 16-ot.
2021. jan. 22. 10:31