Valaki segítene a fizika házifeladatomban? : P


Az emberi haj négy hét alatt 10 mm-t nő.Mennyi a haj növekedési sebessége?


Nekem 4,133597884 m/s jött ki,de ez olyan rossznak tűnik:S


2010. szept. 12. 11:23
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és s = út;t = idő;v = sebesség,ugye? nehogy aztán összekeverjem:)
2010. szept. 12. 11:26
 2/5 A kérdező kommentje:
ja és mielött valaki kérdezné h nem -e az a probléma h nem e váltottam át valamit,akkor az ne kérdezze meg,mert a 10 mm-t méterbe a 4 hetet pedig másodpercbe váltottam át(ami nekem 2.419.200 másodperc lett,nem tudom ,hogy jó-e)
2010. szept. 12. 11:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát gondolj bele: 1 másodperc alatt 4,133 métert nő valakinek a haja...? :D


A feladat az, hogy a 4 hetet át kell számítani másodpercbe. 4 hét = 28 nap = 28 x 24 óra = 28 x 24 x 60 perc = 28 x 24 x 60 x 60 másodperc. Érdemes 10 hatványával dolgozni.

A millimétert pedig méterbe kell átszámolni.


próbáld így!


-falcon-

2010. szept. 12. 11:30
 4/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

s=10/1000 m

t=4 hét=28 nap=28*24*3600 másodperc

v=s/t (m/s)

2010. szept. 12. 11:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A 4,133 jó, csak ott a végén még 10-nek valamelyik hatványával meg kell szorozni.


-falcon-

2010. szept. 12. 11:33