Elmagyarázná nekem valaki?


[link]


tulajdonképpen az egészet nem értem, csak addig amíg fel kell írni szorzat alakba a számot...

Holnap ebből lenne dolgozat, szóval örülnék neki ha valaki elmagyarázná részletesen, hogy hogy kell:(


2010. szept. 12. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:

az elsőnél ugye a 6=3*2

az y helyére be kell irni 0-9ig a számokat ugy, h az egész szám osztható legyen 2vel.(2vel oszthato egy szám h az utolso számjegye oszthato 2vel.)

igy az y helyére beirod :0,2,4,6,8

3mal akkor oszthato egy szám h ha az egész szám számjegyeinek összege osztható 3mal

és megnézed h ha y=0 akkor milyen számot kell beirnod az x helyére h a szám osztható legyen 3mal

tehát ha y=0

akkor az egész szám: 652x20 (6+5+2+2+0=15)

akkor az x helyére beirható a:

0 (6+5+2+0+2+0=15)

3 (6+5+2+3+2+0=18)

6 (6+5+2+6+2+0=21)

9 (6+5+2+9+2+0=24)

(és ezeka számok: 15,18,21,24 oszthatók 3mal)

2010. szept. 12. 13:39
 2/3 anonim ***** válasza:

hát egy részét megprobáltam elmagyarázni de úgy látom nem valami értemesen irtam le :/

ird meg privátba az msn cimedet felveszlek és oott elmagyarázom h ha még mindig nem érted :)

(előző vagyok)

2010. szept. 12. 13:40
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, megértettem a leírásodból:D
2010. szept. 12. 17:10