Anyagismeretes házi (kémiás ) ?


Van egy ilyen kérdésem

Hány gramm réz nyerhető ki 32,4 gramm CuO redukciója során?

MCu= 63,54g/mol

MO= 16 g/mol

meg egy ilyen itt honan tudom melyik a legnagyobb vagy legkisebb?

Cl

I

Br

At

F

Összesen hány db s elektron van egy semleges Ti atomban?


Hozzátenném ezt ugy kéne, tudni hogy anyag nincsen leadva hozzá és 0 -kémia tudásom :/



2022. febr. 20. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

2 verzió van.

A, rákeresel a neten, és talán találsz valamit hozzá.

B, ha bátor vagy, megmondod a tanárodnak, hogy nem adta le az anyagot,ezert nem tudtad megírni. Ha ilyen van, akkor nem adhat miatta egyest.

2022. febr. 20. 21:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány gramm réz nyerhető ki 32,4 gramm CuO redukciója során?


MCu= 63,54g/mol


MO= 16 g/mol


mindig kell a reakció, gugli:

CuO + CO → Cu + CO2

Vagyis 1 mol CuO redukciója során 1 mol Cu keletkezik.


32,4 g / (63,54+16) g/mol = 0,41 mol (CuO)


0,41 mol * 63,54 g/mol = 25,9 g (Cu)


meg egy ilyen itt honan tudom melyik a legnagyobb vagy legkisebb?

Minden tankönyvben benne van a periódusos rendszer jellemzése, hogy mely tuladjonságok melyik irányba hogyan változnak az elemeket illetően. Egy csoporton belül lefelé nő az atom mérete, ez alapján te is ki tudod találni, hogy melyik a legnagyobb.


Cl


I


Br


At


F


Összesen hány db s elektron van egy semleges Ti atomban?


Négyjegyű függvénytáblázatban minden atom elektronszerkezete le van írva - itt a legegyszerűbb megnézni, ha ezzel nem akarsz vesződni: [Ar] 3d² 4s²

Ar: [Ne] 3s² 3p⁶

Ne: [He]2s²2p⁶

He: 1s2


Add össze az s-eket.

2022. febr. 21. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:

1)

Kiszámolod a molekula anyagmennyiségét, ami= 32,4g/79,59g/mol = n=0,4073mol

Kiszámolod aránypárral, hogy az egész molekulához képest a réz moláris tömege hány százalék, ez 79,88%. Ez után aránypár a molekula anyagmennyiségével és a moláris tömegéhez 100%ot írsz, meg a réz moláris tömegének százalékával.

Utána m=n*M -> 0,3253mol*63,54g/mol=20,67g

Tehát a megoldás 20,67g


2)Legnagyobb vagy legkisebb mi? Atomsugár vagy atomtömeg vagy krumpli??

Atom mérete a periódusos rendszerben lefelé nő és jobbra csökken, ez alapján megnézed, hogy mi hol van. Atomtömegeket meg szinten írja a periódusos rendszer.

Tehát atomsugár szerint a legnagyobbtól a legkisebbig: At, I, Br, Cl, F és atomtömeg is ugyan ez a sorrend.


3) 6 elektronja van a titánnak az s atompályán.

Mert: van 22elektronja, feltölt kettőt az s-re, aztán megint kettőt az s-re, utána 6-ot a p-re, 2 s-re, 6-ot p-re és végül a d-re 4-et (10 helyett, tehát nem tölti be teljesen)

2022. febr. 21. 12:02
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat az elsőnek annyit h ez egyetem itt nincs az h mert nem adta le "tudni kéne középiskolában tanultad"
2022. febr. 21. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:
4 az ilyen eset sajnos nagyon szívás. Ezesetben elnézést kérek tőled, csak tudod sok olyannal lehet összefutni itt, akik meg se próbálják megoldani a feladatokat, hanem egyből kiírják a kérdést.
2022. febr. 21. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Viszont, ha egyetem, akkor szabad megkérdeznem, hogy ez milyen szak, illetve előkövetelmény volt-e a kémia felvételin?


Tényleg középsulis középszintű anyag, de nem kötekedésből kérdezem.

2022. febr. 21. 21:52
 7/8 A kérdező kommentje:
ez villamosménrök és nem nemvolt előkövetelmény a kémia a matekvolt és vagy fizika v szakmai(ami nyolván iylen területhez kapcsolódik) v info még mellé
2022. febr. 28. 07:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor kitartást, ahogy a többi, ez is menni fog, csak rá kell érezni!
2022. febr. 28. 11:34