Sos.. Mi az a szekond szinusz meg koszinusz? Hogy kell kiszámolni meg számológépbe beírni? (trigonometria)


Valaki el tudná magyarázni úgy hogy megértsem légyszi?


Pl olyan feladatnál hogy....


cos(x)= -0,8011


sin(x)= 0,4578 meg ilyenek...

(sin, cos, tg, ctg)



#házi feladat #matematika #számológép #trigonometria #Szinusz, koszinusz, tangens, kotangens
2022. febr. 1. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Honnan szedted ezt a "szekond szinuszt/koszinuszt"?


Csak remélni tudom, hogy az "arkosz" szót hallottad félre.


Esetleg arra tudok gondolni, hogy a "szekond" onnan jött, hogy a számológépen a második funkcióra van szükség. Ehhez a 2ndF vagy SHIFT gombot kell megnyomni.


Számológéptől függ, hogy hogyan kell beírni. Kétsorosaknál úgy szokott lenni, hogy előbb a függvényt kell megírni, utána az értéket.


Tehát 2ndF, aztán sin, ekkor valami sin-1 szerű izé jelenik meg, ez lesz az arkoszszinusz. Ezután beírod az értéket, végül az egyenlőségjellel kapjuk az eredményt.


A számológép szinusz esetén a [-90°;90°], koszinusz esetén a [0°;180°] intervallumról ad eredményt, fokban, hogyha arra van állítva, ezeknek megflelően radiánban a [-pi/2 ; pi/2] és [0; pi] intervallumról kapjuk a megoldásokat.


Az egyenlet megoldáshalmazát pedig a kapott eredményből tudjuk kiszámolni, csak a függvények tulajdonságait kell ismerni hozzá.

2022. febr. 1. 22:59
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Mi az a szekond ?

Szekundum azaz másodperc?

A perceket és a másodperceket a 60-as számredszerben szokás számoldi, de a tizedmásodperceket már újból a tizes számredszerben. (az egyszerűség kedvéért:)


Szóval mi a kérdés?

2022. febr. 1. 23:25
 3/7 A kérdező kommentje:

A tanárunk ezt használta..

És nem, szerintem nem hallottam félre hogy arkosz.

Casio fx-991ES PLUS a számológép

Valami volt a fokokkal, szögperccel, radiánnal. Csak az a baj hogy hiányoztam és akit megkértem nem tudta elmagyarázni :c


Például ezt hogyan kellene belekezdeni/levezetni? cos(x)= -0,8011

2022. febr. 1. 23:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Beütöd a számológépedbe, hogy SHIFT vagy 2ndF, értelemszerűen amelyik van (a bal felső sarokban szokott lenni), utána megnoymod a cos gombot, ekkor megjelenik egy "cos-1"-szerűség. Ezután beírod, hogy -0,8011, végül egyenlőségjel, ekkor 143,235273... eredményt kell kapnod, hogyha fokban (DEG-ben) van a számológéped, 2,499927... eredményt, hogyha radiánban (RAD-ban) van.


Mivel a cos(x) függvény periodikus, periódusa 360°, illetve 2*pi, ezért a megoldáshalmaz egyik része:


x = 143,235273 + k*360°, ahol k bármilyen egész szám lehet, illetve


x = 2,499927 + k*2*pi, ahol k bármilyen egész szám lehet.


Mivel a cos(x) függvény páros (tengelyesen szimmetrikus az y-tengelyre), ezért a megoldáshalmaz másik része így néz ki:


x = -143,235273 + k*360°, ahol k bármilyen egész szám lehet, illetve


x = -2,499927 + k*2*pi, ahol k bármilyen egész szám lehet.

2022. febr. 2. 00:17
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Előveszed a számológéped leírását és elolvasod és meg kell belőle értened!


Nem hallomás alapján másodkézből betanulni valamit..

2022. febr. 2. 00:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Oh így már értem. Köszönöm négyes! :)
2022. febr. 2. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A "szekond" szerintem a szekáns akar lenni, egy ritkán használ szögfüggvény.
2022. febr. 2. 17:04