Sziasztok!

Matekból kaptam házi feladatot.

Ma estig kell leadnom.

Ma adta fel a tanár :(.

Erre nem jött ki eredmény:

2sin^(2)x-3sin x cos x + 5cos^(2)x=3


Osztottam 3cos^(2)x - szel.

Kijött egy másodfokú egyenlet, így új ismeretlent vezettem be(a=2, b=-3, c=2)

és az jött ki a gyök alatt, hogy -7 és ugye nincs olyan, hogy gyök-7.

Hol rontottam el? :(

Köszönöm szépen a válaszokat.



2022. jan. 25. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


ha osztasz 3cos^(2)x -el, akkor jobb oldalon 1/cos^(2)x = 1 + tg^(2)x marad


(2/3)*tg^(2)x - tg(x) + 5/3 = 1 + tg^(2)x


-tg^(2)x - 3*tg(x) + 2 = 0



y = tg(x) helyettesítéssel


-y^2 -3y + 2 = 0


megoldás:


tg(x) = (3 + gyök(17)) / (-2) és

tg(x) = (3 - gyök(17)) / (-2)


radiánba visszaszámolva


x = -1.297 + pi * n

x = 0.511 + pi * n



itt van még egy link wolframalphahoz, a pontos megoldások miatt:


[link]

2022. jan. 25. 20:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! ^^
2022. jan. 26. 10:14