Siaztok kene ahaázhoz segícség, setstek?

6)A nyomóhenger dugattyúja 0,004m2, a munkahengeré 3m2. a) Ha a nyomóhengerre 25N nagyságú erővel hatunk, mekkora erővel hat a folyadék a munkahenger dugattyújára?b) A25N nagyságú erő a nyomóhenger dugattyúját 40cm-rel mozdítja el. Mekkora lesz a munkahenger dugattyújának elmozdulása?c) Mekkora erővel lehet egy 2000 kg tömeget felemelni a szerkezettel? d) Mekkora az F1/F2hányados az a) feladatban?Azaz mennyiszer nagyobb az F2erő, mint F1?

2022. jan. 25. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hahahaha


Hát ez így nehéz lesz…

2022. jan. 25. 08:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a) 6

b) 25,32

c) 3

d) ötször


Írni nem tudsz, valószínűleg olvasni sem, úgyhogy azt sem érted, amit én írok. Szívesen

2022. jan. 25. 08:38
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Írni sem tudsz.
2022. jan. 25. 09:55
 4/9 krwkco ***** válasza:
61%

Általában nem szoktam kész megoldásokat adni. De jól gondolom, hogy rávezetéssel egy lépést sem tudnál előrébb kerülni? Felteszem, hogy diszlexiás vagy. De nem is törődsz azzal, hogy ellenőrizd, amit leírtál?


6)A nyomóhenger dugattyúja 0,004m2, a munkahengeré 3m2.

A munkahenger dugattyúja 3m2/0,004m2=750-szer nagyobb felületű.

a) Ha a nyomóhengerre 25N nagyságú erővel hatunk, mekkora erővel hat a folyadék a munkahenger dugattyújára?

Mivel a két dugattyút mozgató folyadéknyomás egyenlő, ezért az erő a felülettel lesz arányos.

A munkahenger dugattyúja 750-szer nagyobb felületű. Az erő 750*25N=18750n=18,75kN.

b) A 25N nagyságú erő a nyomóhenger dugattyúját 40cm-rel mozdítja el. Mekkora lesz a munkahenger dugattyújának elmozdulása?

A két dugattyú elmozdulásában ugyanannyi térfogatnyi olaj vesz részt. Ezért az elmozdulás a felülettel fordítottan arányos. A munkahenger dugattyúja 750-szer nagyobb felületű. Az elmozdulás 40cm/750=0,0533cm=0,533mm kb. fél mm lesz.

c) Mekkora erővel lehet egy 2000 kg tömeget felemelni a szerkezettel?

2000kp/750=2,6667kp=2,6667*9,81kN=26,16kN

d) Mekkora az F1/F2hányados az a) feladatban? Azaz mennyiszer nagyobb az F2 erő, mint F1?

750


Egyébként nem nagyon tudok elképzelni egy 3m^2 felületű dugattyút. Nem írtad el az adatokat?

2022. jan. 25. 09:57
 5/9 krwkco ***** válasza:
100%

"2000kp/750=2,6667kp=2,6667*9,81kN=26,16kN"

Ezt elrontottam:

2000kp/750=2,6667kp=2,6667*9,81N=26,16N

2022. jan. 25. 10:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5. Késő, már beadta a rosszat. :D
2022. jan. 25. 10:08
 7/9 krwkco ***** válasza:
100%

#6

Hát akkor így járt. Olyan jegyet kapott, ami megfelel a tudásának. :-(

De legalább utólag elolvashatja, hogy hogyan kell az ilyen példákat megoldani. (Legalábbis szerintem.) :-)

2022. jan. 25. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6

Milyen jól tette >:)

2022. jan. 25. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Írni sem tudsz hulyegyerek!
2022. jan. 25. 11:05