holnap nagy dogám lessz segicsetek nagyon kéne2012. dec. 17. 14:40
1/6 anonim válasza:
Nem köll kiszámítni, mutassa az óra. :-)
2/6 A kérdező kommentje:
jó adok neked egy feladatot és néz RÁ a KM/H RA :)
2012. dec. 17. 14:48
4/6 anonim válasza:
Ha ennyire életképtelen vagy akkor megérdemled a bukást. Mert a sebesség az út és az idő hányadosa, csodálkoznék ha ez nem lenne benne a könyvedben. Kellemes évismétlést!
5/6 anonim válasza:
* sebességet
* kiszámolni
* lesz
* segítsetek
6/6 anonim válasza:
Attól függ miből írsz dogát.
Egyenes vonalú egyenletes mozgás: v=s/t
Egyenes vonalú gyorsuló mozgás(kezdősebesség nélkül):
pillanatnyi sebesség: v=a*t
átlagsebesség: v=s(össz)/t(össz)
Egyenes vonalú kezdősebességes egyenletesen gyorsuló mozgás:
pillanatnyi: v=v(0)+a*t
átlag: v(á)=s(össz)/t(össz)
Az ennél bonyolultabbakat megtalálod a könyvben, vagy wikipedián, de nem fárasztanám magam vele, mert ha abból írsz úgyis karó, ha nem nézed meg ott.