Matekban segíteni? 10. osztály, geometria


Egy adott körhöz egy külsö P pontból olyan szelőt húzunk, amelynek a körön kívüli szakasza 6 cm, a körön belüli húr pedig 18 cm hosszú.


a)Milyen hosszú érintő húzható a körhöz a P pontból?

b) Milyen messze van a P pont a körvonaltól, ha a kör sugara 16 cm?


Valaki a b)-ben tudna segíteni?

5,333333 jött ki, de nem tudom, hogy jó-e



2022. jan. 24. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a-ra kijött a 6*gyök(3)

Akkor b egy sima pithagorasz-tétel:


(PO)^2=(PE)^2+r^2

(PO)^2=108+256=364

PO=19,08


d=3,08

2022. jan. 24. 16:26
 2/3 A kérdező kommentje:

a-ra érintőszakaszok és szelőszakaszok tételével kijött, hogy 12 ( PE= √6*24)

És köszi, pitagorasszal kijött, a 4, ami sztem reális

2022. jan. 24. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. PE az 12, benéztem.
2022. jan. 24. 17:03