Egy adott körhöz egy külsö P pontból olyan szelőt húzunk, amelynek a körön kívüli szakasza 6 cm, a körön belüli húr pedig 18 cm hosszú.
a)Milyen hosszú érintő húzható a körhöz a P pontból?
b) Milyen messze van a P pont a körvonaltól, ha a kör sugara 16 cm?
Valaki a b)-ben tudna segíteni?
5,333333 jött ki, de nem tudom, hogy jó-e
2022. jan. 24. 16:15
1/3 anonim válasza:
Ha a-ra kijött a 6*gyök(3)
Akkor b egy sima pithagorasz-tétel:
(PO)^2=(PE)^2+r^2
(PO)^2=108+256=364
PO=19,08
d=3,08
2/3 A kérdező kommentje:
a-ra érintőszakaszok és szelőszakaszok tételével kijött, hogy 12 ( PE= √6*24)
És köszi, pitagorasszal kijött, a 4, ami sztem reális
2022. jan. 24. 16:33