Ha a tömeg 95 kg, a sebesség 22,6 km/h, akkor mennyi a lendület?


p=m×v

m=95 kg

v=21,6 km/h= 21,6×3,6= 77,76 m/s


p=95×77,76=7387 km×m/s


Jó ez így? Nekem kicsit soknak tűnik.



2022. jan. 18. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a km/h sebességet 3,6-del OSZTANOD kell, hogy m/s-ot kapj.
2022. jan. 18. 18:33
 2/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.


Ezt rontottam már el többször is, sose tudom megjegyezni😅.


km/h÷3,6->> m/s

m/s×3,6->> km/h


Ugye?

2022. jan. 18. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod megjegyezni a km/h és a m/s közötti átváltást, ki is lehet következtetni: 1 km/h= 1000 m/h = 1000/(60*60) m/s= 1/3,6 m/s.
2022. jan. 18. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt is megjegyezheted, hogy a m/s a nagyobb mértékegység; mint ahogy például 1 kg > 1 g, úgy 1 m/s > 1 km/h. Ha nagyobbról kisebbre váltasz, akkor osztani kell a váltószámmal.
2022. jan. 18. 19:05
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jó vagyok matekból, meg fizikából, de ezt a km/hból m/sba váltást sosem értettem.


Ugye a m/s kisebb mértékegység, 1 m kisebb, mint 1 km.


Én azért gondoltam, hogy szorzok, mert 1 kmből méterbe ugye úgy váltok, hogy 1×1000, tehát 1000m=1km.


Értitek a logikám?

Ezért voltam összezavarodva😅


Viszont köszönöm szépen a segítséget!!!!!

2022. jan. 18. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt kell megjegyezni, hogy 10 m/s = 36km/h. 20m/s=72km/h.

Utána már nem felejted el, hogy mikor kell szorozni vagy osztani.


De én is sokszor úgy szoktam csinálni, ahogy 3-as írja.


100km/h = 100*1000m/3600s =

Számológépnek mindegy, hogy 100/3,6-ot ütök be, vagy 100*1000/3600-at :)

2022. jan. 19. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem megy, akkor így váltsd át. 21,6 km/h az 21600 m/h, mert 1km 1000 m. Egy óra 60 perc, 60*60 azaz 3600 s. Így a 21600 at osztod 3600 al. De egyszerűbb ha megjegyzed hogy egyszerűen a km/h-t 3,6 al osztod
2022. jan. 19. 14:51