-4-nél kisebb/nagyobb szám?


A -4-nél a kisebb a -4,1 és a nagyobb a -3,9?

Minuszban igy kell gondolkozni?


2022. jan. 17. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Ha felrajzolsz egy számegyenest, jobban láthatod.
2022. jan. 17. 10:12
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ötödikes vagy? :-)
2022. jan. 17. 10:26
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha számegyenesen nézzük, akkor „balról-jobbra” nőnek a számok (ez persze függ attól, hogy hogyan rajzoljuk fel, de ahogy általában szoktuk, ott így van). Tehát azt kell megnézned, hogy melyik szám melyikhez képest van balra, az lesz a kisebbik.


Számolással; tudjuk, hogy ha kisebb számot vonunk ki a nagyobból, akkor mindig pozitív eredményt kapunk, fordítva mindig negatívat, ha pedig a két szám egyenlő, akkor az eredmény mindig 0. Ez a negatív számok esetén sincs másként; vonjuk ki a (-4)-ből a (-4,1)-et;


(-4)-(-4,1) = -4+4,1 = 0,1


Mivel a 0,1 pozitív, ezért a nagyobb számból vontuk ki a kisebbiket, vagyis a (-4) nagyobb a (-4,1)-nél.

2022. jan. 17. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 és #3-nak igaza van. #2 te meg ne válaszolj, ha nem tudsz értelmeset hozzászólni!
2022. jan. 17. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig milyen jó lenne, ha a -4,1°C melegebb lenne, mint a -3,9°C.
2022. jan. 17. 17:09