Egy elektromos vizmelegítő teljesítménye 2 kW, hatásfoka 82%. Mennyi idő alatt tudunk vele felmelegíteni 1,2 liter 20°C-os vizet 60°C-ra?

2022. jan. 16. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

P = 2000 W

h = 82% = 0,82

m = 1,2kg

dT (mérsékletváltozás) = 60-20 = 40 °C

c - kikeresej a víz fajhőjét


A felmelegítéshez szükséges energia: E=c*m*dT [J]

P = E/t abban az esetben, ha a hatásfok 100%-os. Mivel itt 82%, ezért a képlet így módosul: P*h = E/t.

Mivel a feladatban az idő a kérdés, ezért átrendezve:

t = E/(P*h)

Az eredményt másodpercben kapod meg.

2022. jan. 16. 16:58