Az, hogy kiszámolom ,hogy 15 perc múlva kétszer ennyi, fél óra múlva 4x ennyi, háromnegyed óra múlva 8x ennyi lesz oké, de hogyan kell egyenletben felírni?
2022. jan. 2. 18:22
 1/4 anonim válasza:
71%
(90/15)^2
2022. jan. 2. 18:29
 2/4 anonim válasza:
70%
* es ez szorozva 3000el persze.
2022. jan. 2. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

15 perc múlva 2x

30 perc múlva 4x

45 perc múlva 8x

60 perc múlva 16x

75 perc múlva 32x

90 perc múlva 64x

Látható, hogy a (90/15)^2 nem helyes, mivel az 6^2=36.

Az elgondolás jó, csak fel kell cserélni őket: 2^(90/15), és ezt kell szorozni 3000-rel.

2022. jan. 2. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező 15 perc múlva megduplázódik, azaz 3000*2

Fél óra múlva ez is megduplázódik, ebből lesz 3000*2*2

Háromnegyed óra múlva pedig 3000*2*2*2

Amint látod, annyiszor 2, amennyiszer 15 perc eltelik.

Mivel 90 percben 6x15 perc van, ezért a végeredmény: 3000*2*2*2*2*2*2 vagy másképpen 3000*(2^6) = 3000*64 = 192.000

2022. jan. 2. 21:09