1; Határozd meg az 5 cm élű koca felszínét, és térfogatát!
2; Mennyi a 48 kg-nak a 24%?
3; Hány %-a, a 36-nak a 6?
4; Melyik számnak a 70%-a, a 90?
Élőre is köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 7. 19:43
1/4 anonim válasza:
1. Ha x jelöli a kocka oldalát, akkor V=x*x*x a térfogata, A=6*x*x a felszíne.
2. 48*24/100
3. 6/36*100%
4. 90*100/70
2/4 anonim válasza:
Ennyire kevés vagy a matematikához?
1. A=5*5*6 V=5*5*5
2. 48/100*24
stb stb stb...
3/4 anonim válasza:
1, Hú, nem emlékszem a képletre, rég volt.
2, 100%=48
1%=0,48
24:0,48= 50 % mondjuk ez már ránézésre látszik..
3, 36=100%
1%= 0,36
6:0,36=16,66
4, 70%=90
1%= 90:70=1,2857
100%=100*1,2857=128,57
Ez nem teljesen pontos, kerekítettem...
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 7. 21:45