Matematika dolgozathoz kéne segítség?! :$


1; Határozd meg az 5 cm élű koca felszínét, és térfogatát!

2; Mennyi a 48 kg-nak a 24%?

3; Hány %-a, a 36-nak a 6?

4; Melyik számnak a 70%-a, a 90?

Élőre is köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 7. 19:43
 1/4 anonim válasza:

1. Ha x jelöli a kocka oldalát, akkor V=x*x*x a térfogata, A=6*x*x a felszíne.

2. 48*24/100

3. 6/36*100%

4. 90*100/70

2010. szept. 7. 19:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyire kevés vagy a matematikához?

1. A=5*5*6 V=5*5*5

2. 48/100*24

stb stb stb...

2010. szept. 7. 19:51
 3/4 anonim válasza:

1, Hú, nem emlékszem a képletre, rég volt.

2, 100%=48

1%=0,48

24:0,48= 50 % mondjuk ez már ránézésre látszik..

3, 36=100%

1%= 0,36

6:0,36=16,66

4, 70%=90

1%= 90:70=1,2857

100%=100*1,2857=128,57

Ez nem teljesen pontos, kerekítettem...

2010. szept. 7. 19:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 7. 21:45