Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha egy gázelegynek azonos a...

Ha egy gázelegynek azonos a sűrűsége egy tiszta gáz (pl fluorgáz) sűrűségével, az miért jelenti azt, hogy moláris tömegük is megegyezik?

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a sűrűség egyenlő a tömeg / térfogat arányával, ami azt jelenti hogy ugyanakkora téren, ugyanakkora a tömeg. Tehát a moláris tömegük is megegyezik.
2021. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A n=m/M. Így M=m/n Akkor tehát az nem lehetséges, hogy bár a tömegük egyenlő a sűrűségük miatt, a molaritásuk más, és ezért a moláris tömegük is eltér?
2021. dec. 29. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Képzelj el egy olyan esetet, hogy veszünk mind a két gázból egyenlő térfogatot, pl 1 dm3-t (legyen a két gáz azonos állapotban, pl. standard). Mivel a sűrűségük egyenlő, és mindkettő 1 dm3, ezért a tömegük is egyenlő lesz. Avogadro törvénye miatt pedig az anyagmennyiségük is egyenlő lesz, hiszen std állapotban minden gáz 1 molja 24,5 dm3, tehát a mi gázaink mindketten 1/24,5 mol anyagmennyiségűek.


Tehát mit állapítottunk meg az 1 dm3 gázokról? Az azonos sűrűség miatt a tömegük egyenlő, Avogadro miatt a molszámuk is egyenlő. Mivel n=m/M, ebből az n és m azonos a két gázra nézve, akkor ebből következik, hogy ez csak úgy lehet igaz ha az M-jük is megegyezik.

2021. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh értem, szóval a térfogatuk is egyenlő. Így már megvan, köszönöm:)
2021. dec. 29. 23:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!