Nem értem az egyenleteket. Segítene valaki?

2010. szept. 7. 16:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
mit nem értessz? :)
2010. szept. 7. 16:53
 2/11 A kérdező kommentje:
hogyan kell megoldani.
2010. szept. 7. 16:56
 3/11 anonim válasza:
esetleg írj le egy feladatot..mert így láthatatlanba nem megy
2010. szept. 7. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg írj le egy konkrétat, mert így nehéz. Az egyenlet két oldala egyenlő, és van benne egy (vagy több) ismeretlen, ezt általában x-szel jelöljük. A lényeg az, hogy kifejezed az x-et, az lesz az egyenlet megoldása.

Ha pl. van az az egyenlet, hogy 2+x=2x+8, ezt mérlegelvvel célszerű megoldani.

Ennek a lényege, hogy amennyit levonsz az egyik oldalból, azt levonod a másik oldalból is, ha osztasz, mindkettőt elosztod, stb.

2+x=2x+8 /-x

2=x+8 /-8

-6=x

Ezt leellenőrzöd úgy, hogy behelyettesíted az x-et az egyenlet jobb és bal oldalába:

2+(-6)=2-6=-4

2*(-6)+8=-12+8=4

A két oldal egyenlő, tehát a megoldás helyes.

2010. szept. 7. 17:06
 5/11 A kérdező kommentje:
3x-6-4=x+2
2010. szept. 7. 17:15
 6/11 anonim ***** válasza:
x=6
2010. szept. 7. 17:20
 7/11 anonim válasza:

Naszóval...

3x-6-4=x+2 Először összevonsz, így lesz:

3x-10=x+2 Itt mondjuk legyen +10, vagyis:

3x=x+12 itt -x, vagyis:

2x=12 na, amikor megkapod h. valahány x egyenlő akármennyi, akkor elosztod mindkét oldalt annyival, ahány x van, ebben az esetben 2-vel, vagyis:

x=6


Az a lényeg, hogy ha valamit csinálsz, azt mind a két oldalon végezd el. Tehát ha +10, akkor mindkét oldalon add hozzá, ha osztva 5-tel, akkor szintén mindkét oldalt oszd el annyival.

2010. szept. 7. 17:21
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitségeket :)
2010. szept. 7. 17:23
 9/11 A kérdező kommentje:
igy már könnyebben megy köszi szépen
2010. szept. 7. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ezt tavaly tanultam, először én sem értettem egy kukkot se belőle... De amint megérted a lényegét, tarolni fogsz :D Én utána folyton csillagos ötös dogákat írtam belőle. Nem nehéz, majd te is rájössz :)
2010. szept. 7. 17:46
1 2