Segitenétek ebben a matek feladatban?


7/x- 21+65x/7+8x+11=0


Per akkar lenni ez /... x1,2-vel kell szerintem megcsinálni de megakadok


2010. szept. 6. 20:42
 1/10 A kérdező kommentje:
2010. szept. 6. 20:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt már egyszer feltetted nem?

Akkor se ment(vagyis most csináltam)

Ha akarod elküldöm,de...nemtom tudsz e vele valamit kezdeni.

2010. szept. 6. 20:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Hányadikos anyag?

/előző/

2010. szept. 6. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:

én eddig jutottam:

121xnégyzet+56x+49=0

2010. szept. 6. 21:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen rossz a megoldásod hiába irod...
2010. szept. 6. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:
-7.75X
2010. szept. 6. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Közös nevező a 7X.

7/7x- 21+65X/7X+ 8X/7X+ 11/7X= 0/7X /*7X

7-21+65X+8X+11= 0 /összevonás

-17+73X =0 /+17

73X=17

X=0,232 v. 17/73

2010. szept. 6. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, ha meg van oldva akkor miért teszed fel a kérdést? Ha már segítséget kérsz akkor lehetne benned egy kis alázat is. A megoldás meg -7/9 és 7.
2010. szept. 6. 22:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Általában ezzeken a CD-ken csak a végső összeg van meg hogy jól számoaltam. Nem szivatni akkarlak titeket.
2010. szept. 6. 22:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Én először végigszoroztam az egészet x nem egyenlő 0-val, majd pedig 7-tel. Ekkor így nézünk ki:

49-21x-65xnégyzet+56xnégyzet+77=0 , ugyanis a 21 előtti mínuszjel az egész törtre vonatkozik. Összevonás után:

-9xnégyzet+56x+49=0

Ha innen felírod a megoldóképletet akkor kijön a -7/9 és a 7.

2010. szept. 6. 23:31