Segítenétek ebben a matek feladatban?!


Morgó három napon keresztül mindig mézet eszik,naponta egynegyed csupornyit.Minden negyedik napon málnát eszik.ezeken a napokon kétharmad csupor mézet szerez be.ma reggel még egy teli csupor méze volt.


a)Hányadrésziig lesz a csupor 4nap mulva?

b)Hányadrészig lesz a csupor 8napmulva?

c)hányadiknapon történik majd meg vele az hogy nemtalál elég mézet a csuprában?


Előre is köszönöm válaszaitokat:D


2009. szept. 7. 18:08
 1/3 anonim válasza:

Szia


Szerintem:


a) Van egy egész csupor méze az összesen 4/4. Három nap alatt elfogy belőle 3/4. Marad 1/4. A 4. napon még szerez hozzá 2/3-t. Tehát: 1/4+2/3= 3/12+6/12=9/12=3/4

Válasz az a) részre: 3/4-ig van a csupor a 4. napon.


b) A 8. napon 2/3 részig van a csupor.

c) 7. napon fogy el a csuporból a méz.


Mivel a 4. napon 3/4 részig volt és minden nap 1/4 részt eszik meg, akkor:

5. napon 2/4 részig van a csupor

6. napon 1/4 részig

7. napon elfogy

és a 8. napon szerez bele 2/3 részig mézet

2009. szept. 7. 19:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző válaszoló elszámolta.


A 4. nap este van 3/12+8/12=11/12 csupornyi méze.


Tehát 4 naponta 1/12 csupornyi méz fogy.


Azaz

a 8. nap estéjén 1-2/12=10/12 csupornyi méze van,

a 12. nap estéjén 1-3/12=9/12 csupornyi méze van,

...

a 36. nap estéjén 1-9/12=3/12 csupornyi méze van, de ez éppen 1/4, amit a 37. nap meg fog enni, így a 38. nap reggelén nem fog mézet találni a csuporban.

2009. szept. 8. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:

A második is el van számolva!


a 12. nap estéjén 1-3/12=9/12 csupornyi méze van,

9/12, az 3/4, ami 3 nap alatt elfogy,

így a 15. nap estére üres a csupor, de mivel a 16 napon nem eszik mézet, hanem beletesz a csuporba 2/3-nyit, így még két alkalommal tud enni teljes adagot, végül a 19 napon már csak 1/6-nyi mézet tud enni.

Tehát a 19. napon történik majd meg vele az hogy nem talál elég mézet a csuprában.

2009. szept. 8. 13:07