Matek házi valaki segitene?


7/x- 21+65x/7+8x+11=0


Per akkar lenni ez /... x1,2-vel kell szerintem megcsinálni de megakadok.


2010. szept. 6. 19:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Valaki??
2010. szept. 6. 19:40
 2/7 anonim ***** válasza:

Légy szíves egyértelművé tenni a feladatot:

(7/x)- 21 vagy

7/(x - 21)

(65x/7) + 8x + 11 vagy

65x/(7 + 8x) + 11


Nem mindegy, melyik a helyes.

2010. szept. 6. 20:04
 3/7 A kérdező kommentje:

Tessék így megtudnád oldani??

[link]

2010. szept. 6. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is szorozd be az egyenletek 7-e majd x-el, ha x nem egyenlő 0. Ekkor:

121xnégyzet + 56x + 49 = 0

Felírod rá a megoldóképletet. Mivel a diszkrimináns negatív lesz ezért nincs megoldása. Nálam legalábbis :D

2010. szept. 6. 20:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálam a CD-n x1=7 x2= -7/9 Szóval szerintem roszul számoltál
2010. szept. 6. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Jah elszámoltam tényleg annyi.
2010. szept. 6. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a pontosítást, így már meg tudtam oldani, és ugyanaz jött ki, mint neked (x1=7; x2=-7/9)
2010. szept. 7. 02:38