Aki jó matematikából az léci segítsen nekem megoldani néhány példát?


1; Egy téglalap területe 6 cm és 3,5 cm hosszúak. Számítsd ki a kerületét és a kerületét! Ezt úgy kéne ha meg vanakkor átkéne váltani pl. m=dm=cm=mm.

2; Mennyi a 25 kg 15%-a?

3; Hány %-a a 45-nek a 10?

igazából ezeket "nagyjából" tudom de ez házi doga és biztosra akarok menni! A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 6. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2. 25 x 0,15 = 3,75


3. 45 x ? = 10 --> 10/45 = ? ?=22.2%


1. Itt szerintem elírtad a feladatot: Kerület=(6,5+3)x2=19cm=0,19m=1,9dl=190mm


Terület=6,5x3=19,5cm2

2010. szept. 6. 17:02
 2/6 anonim válasza:
31%
énis egtudnám oldani de most nincs kedvem hozzá mert amugy utálok matekozni :D
2010. szept. 6. 17:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a válaszokat!:)
2010. szept. 6. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:

"Egy téglalap területe 6 cm és 3,5 cm hosszúak. Számítsd ki a kerületét és a kerületét! Ezt úgy kéne ha meg vanakkor átkéne váltani pl. m=dm=cm=mm.

"


Ez egy ritka értelmes kérdés.:D Ezzel nem tudok mit kezdeni, ha így van megfogalmazva.


Najó, nem leszek szemét. Gondolom így gondoltad: egy téglalap oldalai 6 és 3,5 cm hosszúak. Számítsd ki a kerületét és Területét!


Kerület: 2x6 cm meg 2x 3,5 cm= 19 cm = 190mm= 1,9 dm=0,19 m

Terület: 6x 3,5=21cm2 =0,21 dm2


2. 25x0,15=3,75 kg


3. 45=100%


10=x%


45/100=0,45


10/0,45=22,222*

2010. szept. 6. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Cserébe kérlek, hogy tegyél meg annyit, hogy a "léci" helyett légy szíves-t írsz!
2010. szept. 6. 19:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Okok kösz és akkor vedd úgy mint ha légyszíves lenne ott!;)
2010. szept. 6. 19:39