1/4 * [(10x-7) * sin(4x+5)/4] hogy számolom ?

Ilyenkor a (10x-7)-et is szorzom a törttel vagy csak a sin-os tagot?
2021. dec. 12. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel szorzás van, ezért PONTOSAN CSAK AZ EGYIKET szorzod az 1/4-del. Tehát vagy csak a (10x-7)-et, vagy csak a szinuszost.
2021. dec. 12. 16:02
 2/8 A kérdező kommentje:
értem köszi
2021. dec. 12. 16:09
 3/8 A kérdező kommentje:
nem az van h minden tagot szorzok minden taggal?
2021. dec. 12. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Itt nem tagok, hanem tényezők vannak, és azokból csak az egyiket kell szorozni.
2021. dec. 12. 16:17
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segitseget
2021. dec. 12. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki;


Mennyi 3*(4*5) értéke? Nyilván 60. De ha úgy számoknánk, ahogy te mondtad, akkor 3*4*3*5-öt kapnánk, ami pedig már 180. Tehát ez a számítási mód nem lehet helyes.


Egyébként a kulcsszó ebben az esetben az asszociativitás, ami így szól:


a*(b*c) = (a*b)*c = a*b*c


Tehát szorzás esetén tetszőlegesen lehet zárójelezni, és akár el is hagyhatóak a zárójelek. Ha pedig a kommutativitást is idevesszük, akkor így is felírható: = (a*c)*b = b*(a*c), ezért mondtad azt, hogy PONTOSAN AZ EGYIKET szorzod, a másikat nem.

2021. dec. 12. 16:22
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Világos :)
2021. dec. 12. 19:41
 8/8 anonim válasza:
megláttam hogy matek és az agyam elsírta magát :D
2022. jan. 7. 19:50