Egy háromszög kerulete 12cm, mekkora a maximális területe, és mekkora a területe ekkor??

a+b+c ebből lehet kerületet felállítani, azaz számtani kozepet, de területet, illetve mértani kozepet, vagy négyzetes kozepet nem.
2021. dec. 7. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor maximális a terület, ha egyenlő oldalú a háromszög.

a=4 cm

Pitagorasz tétellel a magasság:

4 a négyzeten - 2 a négyzeten az egész a gyök alatt = gyök 12

Területed így: 4*gyök12 per 2 = kb. 6.93 cm2

2021. dec. 7. 11:28
 2/7 A kérdező kommentje:

A gondolatmenet érdekelne.


Tudom hogy (a+b+c)/3>=kobgyok(ABC)


De a jobb oldal nem terület.


És terület között kellene összefüggést keresnünk.

Vagy változók között?

2021. dec. 7. 11:40
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezekből a valtozokbol (a;b;c) tudunk felállítani számtani és mértani kozepet.


Számtani közép az ((s-a)+(s-b)+(s-c))/3. És ez egyben kerület is.


De területre ezekkel a változókkal így nem tudok felírni mértani kozepet, ami egyenlő lenne a területtel.

2021. dec. 7. 11:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítod. Egyszerűen tenni kell egy megállapítást (adott kerületű háromszögek közül az egyenlő oldalúnak a legnagyobb a kerülete), majd kiszámolni ennek a háromszögnek a területét. A megállapítás bizonyítható, guglizd ki, ha érdekel. Nem tudom, hogy a köbgyök hogy jön ide.
2021. dec. 7. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:

A zárójelben lévő részt elírtam.

"adott kerületű háromszögek közül az egyenlő oldalúnak a legnagyobb a TERÜLETE"

2021. dec. 7. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyen két oldal a;b, ekkor a harmadik 12-a-b nagyságú.


Ha ebben a háromszögben behúzod valamelyik oldalra merőleges magasságot, felírkálod a mindenféle Pitagorasz-tételes egyenletrendszereket, ezekből megkapva a magasságot, majd felírva a területképletet, akkor azzal valójában a Héron-képletet kapod meg (mivel kinkrétan a bizonyítás lépéseit használod), ami így szól:


T(háromszög)=négyzetgyök[(s*(s-a)*(s-b)*(s-c))], ahol a s a semiperimeter szó első betűje, ami szó szerint félkerületet jelent, vagyis a kerület felét; s=K/2. Erre a képletre már tudod használni a közepek közti összefüggést.


Innen be tudod fejezni?

2021. dec. 7. 11:58
 7/7 A kérdező kommentje:

A feladatot meg oldottam elsőre.


Csak kerestem az elméleti gondolatmenetet hogy miért is így végezzük el a számítást.


De plusz egy kérdés.


Ha olyan kérdés lenne ahol adott a,b,c, és a^+b^2+c^2 lehető legkisebb értéket kell meghatározni ha a+b+c=xy, akkor itt négyzetes és számtani közép közötti egyenlőtlenséget alkalmazom a valtozokra?

2021. dec. 7. 12:19