1. Két, 400g és 600g tömegű test egymás felé mozgott és (rugalmatlan) ütközés után megálltak. Mekkora volt a második test sebessége, ha az első 3 m/s-al mozgott?


2. Milyen sebességgel kell mozogjon egy 160 g tömegű jégkorong, hogy a szemből belelőtt kispuska-golyó belefúródva pont megállítsa, ha a golyó tömege 8g, és sebessége 600 m/s?


Levezetve, ha kérhetem


2021. nov. 21. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Impulzusmegmaradás: 400*3=600*v


2) - " -: 160*v=8*600

2021. nov. 21. 19:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindkét esetben azt kell felhasználni, hogy a két test mozgási energiája azonos kell, hogy legyen.

Em = 1/2 * m * v^2, ahol

Em - mozgási energia [J]

m - tömeg [kg]

v - sebesség [m/s]


1)

Em1 = Em2

1/2 * m1 * v1^2 = 1/2 * m2 * v2^2

m1 * v1^2 = m2 * v2^2

0.4 * 3^2 = 0.6 * v2^2

v2 = gyök6 m/s


Második feladat hasonlóképp gyakorlásképp a tiéd. Írd ide és ellenőrizzük.

2021. nov. 21. 19:14