Milyen hosszú kötél szakadna el a saját súlya alatt (ha képesek lennénk elég magasról lelógatni)? A kötél szakítószilárdsága 2423 N/mm2, anyagának sűrűsége 10,2 kg/dm3, a g értéke 10 m/s2

Valaki tudna segíteni a feladat megoldásában? Nem tudom, hogy honnan induljak el, milyen képleteket használjak.

2021. nov. 17. 12:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, de gondolom, hogy ez a szakítószilárdság azt jelenti, hogy 1 mm^2 vastag kötél elszakításához 2423 N kell. Az pedig kilóban 2423/10. A sűrűségből és ebből kijön hány dm^3 kötél ekkora tömegű: 2423/10/10.2 = 23.75 dm^3

Ezt elosztva a keresztmetszettel megkapod a hosszt:

(23.75 * 10^-3 m^3) / (1 * 10^-6 m^2) = 23.75 * 10^3 m

Ha k-szor ilyen vastag lenne, akkor gondolom k-szor ekkora súlyt is bírna, k-szor ekkora térfogatú kötelet. És a fenti osztásból kiesne a k, ezért a hossz ugyanennyi.

2021. nov. 17. 13:39