Valaki tudna segíteni a feladat megoldásában? Nem tudom, hogy honnan induljak el, milyen képleteket használjak.2021. nov. 17. 12:11
1/1 anonim válasza:
Nem tudom pontosan, de gondolom, hogy ez a szakítószilárdság azt jelenti, hogy 1 mm^2 vastag kötél elszakításához 2423 N kell. Az pedig kilóban 2423/10. A sűrűségből és ebből kijön hány dm^3 kötél ekkora tömegű: 2423/10/10.2 = 23.75 dm^3
Ezt elosztva a keresztmetszettel megkapod a hosszt:
(23.75 * 10^-3 m^3) / (1 * 10^-6 m^2) = 23.75 * 10^3 m
Ha k-szor ilyen vastag lenne, akkor gondolom k-szor ekkora súlyt is bírna, k-szor ekkora térfogatú kötelet. És a fenti osztásból kiesne a k, ezért a hossz ugyanennyi.