Lucaaa_vagyok kérdése:

Fizika dolgozat mik ezekte a valaszok?


1. Mennyi idő alatt jut el a hang 100 km-es távolságra ha sebesség 340 m/s?


2. egy 36 km / N sebességgel haladó autó 1M / S2 gyorsulással mozgó 10 mp-ig mekkora utat tesz meg ez alatt?


3. Egy golyó 10 másodpercig esik szabadon mekkora sebességgel ér földet és milyen magasról esett?


2021. nov. 17. 10:15
 1/1 anonim ***** válasza:

1) t=s/v=100000/340s


2) Mi a km/N?


3) v=g*t

s=g/2*t^2

Helyettesíts be!

2021. nov. 17. 11:18