Fizikából 2013.04.10-én (szerdán) be kell adni a házi dolgozatot, de nem tudok pár számítási feladatok,léci valaki leírná az eredményeket.
Feladatok:
a) Mennyi idő alatt végez egy markoló 6,4 kJ munkát, ha a teljesítménye 800W.
b) A lovak egy 10m magas domb tetejére 100m hosszú úton egy 4000N súlyú kocsit 800N erővel húznak fel. Mekkora a hatásfok?
2013. ápr. 8. 16:14
1/2 A kérdező kommentje:
Gyorsan kéne a válasz mert ha nem csinálok meg egy feladatot a húszból akkor már 1-es :(
2013. ápr. 8. 16:15
2/2 anonim válasza:
a:
P=W/t -> t=W/P -> t=6400J/800W=8s
b:
A helyzeti energiára fordított munka: Wh=mgh=400kg*g*10m=40000J
Vonatási munka veszteségekkel:
Wv=F*s=800N*100m=80000J
Hatásfok: Wh/Wv=40000J/80000J=0,5 -> 50%