Valaki le írná nekem a válaszokat?


Fizikából 2013.04.10-én (szerdán) be kell adni a házi dolgozatot, de nem tudok pár számítási feladatok,léci valaki leírná az eredményeket.

Feladatok:

a) Mennyi idő alatt végez egy markoló 6,4 kJ munkát, ha a teljesítménye 800W.


b) A lovak egy 10m magas domb tetejére 100m hosszú úton egy 4000N súlyú kocsit 800N erővel húznak fel. Mekkora a hatásfok?



2013. ápr. 8. 16:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Gyorsan kéne a válasz mert ha nem csinálok meg egy feladatot a húszból akkor már 1-es :(
2013. ápr. 8. 16:15
 2/2 anonim ***** válasza:

a:


P=W/t -> t=W/P -> t=6400J/800W=8s


b:


A helyzeti energiára fordított munka: Wh=mgh=400kg*g*10m=40000J

Vonatási munka veszteségekkel:

Wv=F*s=800N*100m=80000J


Hatásfok: Wh/Wv=40000J/80000J=0,5 -> 50%

2013. ápr. 8. 16:49