Valaki esetleg tudna válaszolni ezekre a kérdésekre?


Holnap írok fizika dolgozatot, és ezen múlik az évvégi jegyem.Tudom, tisztességtelen, és lustaságra utaló dologot csinálok most, de nem kockáztathatok.Szóval, valaki ezekre a kérdésekre tudna nekem válaszolni?(Fizika dolgozat)


[link]



2016. máj. 19. 21:26
 1/2 tatyesz ***** válasza:

1/a

2/a

3/b

4/b

5 kiteregetjük a szabadban

6 folyadékból gázba átalakulás (halmazállapot változás)

7 eső, hó, dér, harmat, köd


9a jég által felvett hő: Q=L*m+c*m*ΔT=334m+4,2*m*15=334m+63m=397m

a víz által leadott hő: Q=c*m*ΔT=4,2*0,3*10=12,6

Ez a kettő egyenlő: 397m=12,6, ebből m=0,032kg=32 g

7 db 5g-os jégkocka kell.


9b jég által felvett hő: Q=c*m*ΔT+L*m+c*m*ΔT=2,1*m*18+334m+4,2*m*15=37,8m+334m+63m=434,8m

a víz által leadott hő: Q=c*m*ΔT=4,2*0,3*10=12,6

Ez a kettő egyenlő: 434,8m=12,6, ebből m=0,029kg=29 g

6 db 5g-os jégkocka kell, tehát 1-et spórolunk.

10a 200g=0,2kg Q=0,2*2410=482kJ

10b Q=c*m*ΔT

482=4,2*60*ΔT, ebből ΔT=1,9 °C

11/ mint 9-es

2016. máj. 20. 10:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. máj. 20. 20:26