Hogy kell megoldani ezt az egyenletet?


x(a másodikon)-36=0

negatív valós számok halmazán


2010. szept. 4. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

x^2-36=0

x^2=36

négyzetgyök 36=6;-6

-6*-6=36

2010. szept. 4. 17:29
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2010. szept. 4. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

a gyökvonás elvi hiba.

négyzetgyök nem lehet negatív a valós számok halmazán.

Ezért szorzattá kell alakítani:


x^2-36=0

(X-6)(x+6) = 0


1. : x+6 = 0 akkor

x+6 = 0

X = -6 az egyenlet gyöke a negatív valós számok halmazán


2. x-6 = 0

x = +6 ez nem felel meg a kikötésnek

2010. szept. 4. 21:43
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok

bocs, elírtam.

javítva:


ha x+6 = 0

akkor x = 6


ha pedig x-6=0

akkor x =-6

2010. szept. 4. 21:45