45.000 ft-nak mennyi a 25%-a?

2021. nov. 13. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
45000x0,25
2021. nov. 13. 17:02
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. nov. 13. 17:09
 3/14 A kérdező kommentje:
De ha egy ruha 45.000-be kerül és 25% akció van akkor is 11.250?
2021. nov. 13. 17:11
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha változik valahány százalékkal, akkor először azt gondold át, hogy növekszik, vagy csökken.


Ha növekszik 25%-kal, akkor a (100+25=)125%-át számolod ki (szorzod 1,25-tel)

Ha csökken, akkor a (100-25=)75%-át (szorzod 0,75-tel)

2021. nov. 13. 17:18
 5/14 Pelenkásfiú ***** válasza:
78%

#3

11.250-nel csökken az ára, nem annyiba fog kerülni.

2021. nov. 13. 17:28
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

A 45.000 ft a 100%.

A nem tudjuk mennyi a 25%.


Ez nem szövegben írva:

45.000.....100%

X..............25%


Az X szomszédait szorozzuk, s osszuk azzal ami átellenesen van az X-el.

X=45.000*25/100=11250


Szóval a 45.000 ft 25%-a 11250 ft.

Ha meg 25%-al csökkent akkor kivonjuk ezt az eredményt az eredeti árból. (Vagy már az elején 75%-ra számolunk)

2021. nov. 13. 17:35
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

[link]

45.000*0,25 = 11.250

45.000-11.250= 33.750

Így a ruha ára a leárazáskor 45 ezer helyett 33.750 Ft.


Negyedik osztály ki van járva? O.o

2021. nov. 13. 17:42
 8/14 A kérdező kommentje:
Már megvan. A teljes árból annyit kell levonni. Csak már az osztálycsopiba minden volt, és teljesen össze zavartak.
2021. nov. 13. 17:44
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Tarol a magyar oktatás :D
2021. nov. 13. 18:12
 10/14 A kérdező kommentje:
Vagy csak én vagyok hülye hozzá. De a tanár is olyan furcsán fogalmazza meg a feladatokat, hogy nem csodálom hogy elsőre senki se érti.
2021. nov. 14. 16:05
1 2